Sağlıklı ve güzel bir yıl temennisiyle...
SAYFALAR

/ 15 ARALIK 2018 İSG 2. DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI... ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ?

15 ARALIK 2018 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği, İş Güvenliği Uzmanlığı, Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) 2. Dönem Sınavının (2018-İSG-2. Dönem) değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup aday sınav sonuçlarına 10 OCAK 2019 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

Değerli kursiyerlerimiz,

Aşağıda sınavı kazandıktan sonra neler yapacağınız yer almaktadır:

ŞİMDİ NE YAPACAĞIM?

ÖSYM, Sınavda Başarılı olan kişilerin listesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na iletecek. Bakanlığımız, bu listeyi belge ücretinin yatırılabilmesi için bankalarla paylaşacak bu işlemler bir hafta kadar alabilir.  İSGGM sitesinde duyurular kısmını takip ediniz. "15 aralık 2018 İSG - 2. Dönem sınavında başarılı olanlar hakkında duyuru" yayınlanacak olup, o duyuruda "Sınavda başarılı olan adaylar https://isgkatip.csgb.gov.tr adresindeki “Sınav Durumu Sorgula” ekranından da durumlarını kontrol edebileceklerdir." yazacaktır. Sonrasında:"Sınav Durumu Sorgulama" ekranında durumunuzu kontrol ediniz ve  "Ziraat Bankası İSGGM Kurumsal Tahsilat Hesabına Belge ücretini yatırınız" uyarısı çıktığında, ziraat bankasına giderek İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına, Eğer belge ücretlerinde değişiklik olmazsa; İş Güvenliği Uzmanlığı için: 520 TL, İşyeri Hekimliği için: 520TL,  Diğer Sağlık Personeli için: 130TL yatırmanız gerekmektedir.

 

Sonrasında, 1 hafta içerisinde Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın İSG-KATİP portalına belgeniz tanımlanır. Sizler, e-devlet şifrenizle https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden "İSG KATİP Giriş" sekmesinden giriş yapabilir ve herhangi bir firma ile sözleşme yapabilir , sertifikanızı basabilirsiniz. (Sertifikalarınız sisteme yüklendiğinde basılabilir hale geçecektir, zaman zaman kontrol ediniz). (Sertifikalarınız elektronik imzalı olacaktır)

 

Sertifikanızı basabilmeniz için gerekli rehber için tıklayınız

 

SINAV SONUÇLARINA GÖRE, İLK 100'e giren kursiyerlerimizin ve Bizden sınav kampına giren kursiyerlerin sınav sonuç belgelerini bizimle paylaşmalarını önemle rica ederiz. WEB SİTEMİZDE AYRI BİR KÖŞEDE PAYLAŞACAĞIZ.

 

 

TEBRİK EDER, HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.

 

 

 

 

200