Sağlıklı ve güzel bir yıl temennisiyle...
SAYFALAR

/ 07 KASIM 2020 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI, İŞYERİ HEKİMLİĞİ, DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV BAŞVURULARI 18 EYLÜL – 28 EYLÜL 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR

07 KASIM 2020 Sınavına başvurular; 18 EYLÜL 2020 - 28 EYLÜL 2020 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla alınacak veya ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden 2020 - İSG seçerek bireysel olarak yapılabilecektir. Başvuru sonrasinda 250 TL olan sinav ödemesini de ayni yerden (ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapabilirsiniz.

2020 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2020-İSG), 7 Kasım 2020 tarihinde, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Sertifika alanlarına bağlı olarak başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapılıp yapılmayacağına ÖSYM tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sertifika alanlarında sınav sadece Ankara’da yapılabilecektir. 

Sınava başvurular 18-28 Eylül 2020 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla alınacak veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olacaktır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) veya mobil uygulamalardan T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir ÖSYM Başvuru Merkezinden yapacaklardır. 

DİKKAT:

 • ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde hiçbir kaydı olmayan adaylardan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeksizin e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.
 • İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ndeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden bu sınava başvuru yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ndeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’ndaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’nı henüz edinmemiş adaylar ise; ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’nı edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’ndaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.
 •  Sınav Başvurusunu tamamlandıktan sonra (Başvuru tamamlanmadan, ödeme yapılamaz),  sınava girebilmek için 250 TL olan sınav ücretini;  akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.);   https://ais.osym.gov.tr/  adresinden kredi kartı ile yapabilirsiniz.

  SINAVA GİREBİLMENİZ için; öncelikle sınav başvurunuzu 18 EYLÜL - 28 EYLÜL 2020 tarihleri arasında tamamlamanız ve sonrasında, aynı tarihler arasında sınav ücretini yatırmış olmanız gereklidir.

  Başvurusunu ösym aday başvuru sistemindeki fotoğrafı güncel olmadığı için yapamayanlar, Başvurularını  başvuru merkezlerinden yukarıdaki uyarılara göre yapabilirler. Ödemeyi ise başvuru sonrası yapmaları gerekmektedir. 

   

  ‘Başvuru Klavuzu’ aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup sınava başvuru yapacak adayların Kılavuzda yer alan bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

   

  Başvuru Klavuzu

   

  Aday Başvuru Formu

   

  Sağlık Durumu Engel Bilgi Formu

   

  Başvuru Merkezleri

   

  Adres İline Göre Tercih Edilebilecek Yakın Sınav Merkezleri

  *Sınava yeterince hazırlanamadığınızı düşünüyor ve etkili bir sınav hazırlığı ihtiyacınız varsa:  SINAVA HAZIRLIK KAMPLARIMIZ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

   

  15 EKİM'E KADAR SINAV KAMPIMIZA KAYIT OLAN KURSİYERLERİMİZE İNDİRİMLİ FİYAT: İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI'NDA 250TL,  DİĞER SAĞLIK PERSONELİ:150TL, İŞYERİ HEKİMLİĞİ'NDE 300TL'DİR. SINIRLI SAYIDA  KONTENJAN İÇİN ACELE EDİNİZ.

   

  Kursiyerimizin dikkatine önemle sunulur

   

  200